Oficjalni zwycięzcy wyborów na włodarzy
Fot. Archiwum

PKW podała oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Rzeszowa. Zwyciężył je Tadeusz Ferenc z Klubu Rozwój Rzeszowa zdobywając 63,76 procent głosów.

Wojciecha Buczaka, kandydata PiS poparło 28,86 procent wyborców. To oznacza, że w Rzeszowie nie będzie drugiej tury wyborów.

Maciej Masłowski z Kukiz'15 zdobył 3,58 procent głosów, a Krzysztof Kaszuba z Komitetu Wolność w Samorządzie - 2,56 procent, najmniej głosów - 2,6 procent zdobył Łukasz Belter z Nowej Prawicy.

Na Tadeusza Ferenca głosowało ponad 51 tysięcy osób. Będzie rządził Rzeszowem piątą kadencję. Frekwencja w wyborach samorządowych w Rzeszowie wyniosła 55,62 proc.

W Tarnobrzegu prezydentem będzie Dariusz Bożek, w Lesku będzie druga tura, zmierzą się w niej Józef Orłowski i Adam Snarski, w Sanoku Tomasz Matuszewski walczył będzie z Tadeuszem Pióro, w Dębicy w drugiej turze spotkają się Mateusz Kutrzeba i Mariusz Szewczyk, w Lubaczowie Alicja Antonik i Krzysztof Szpyt a w gminie Pysznica w powiecie stalowowolskim PKW potwierdziła wybór na wójta Łukasza Bajgierowicza.

Na stronie pkw.gov.pl można też znaleźć ostateczne wyniki wyborów do rad powiatów, miast i gmin. Nie ma jeszcze wyników wyborów do sejmiku województwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj