Debata kandydatów do sejmiku województwa
Fot. Anna Kutrzeba

Przedstawiciele ośmiu komitetów startujących w wyborach do podkarpackiego sejmiku rozmawiali dziś o najważniejszej wyzwaniach dla regionu w debacie Polskiego Radia Rzeszów.

W odniesieniu do służby zdrowia, większość komitetów krytycznie odniosła się do działań władz województwa w związku z problemami szpitali podległych Urzędowi Marszałkowskiemu.

Kandydaci krytykowali m.in. konieczność rozwiązania sporu z przemyskimi pielęgniarkami na poziomie ministerialnym, a nie regionalnym. Zwracali uwagę na braki finansowe i kadrowe podkarpackich placówek oraz na problem doboru kadr zarządzających szpitalami wojewódzkimi.

W odpowiedzi marszałek Władysław Ortyl z Prawa i Sprawiedliwości wskazał na dobrą jakość zarządzania podległymi mu placówkami medycznymi, czego skutkiem jest m.in. zniwelowanie zobowiązań wymagalnych szpitali z 46 milionów do zera. Poza tym dodał, że w nadchodzącej kadencji konieczne jest otwarcie szpitala klinicznego oraz centrum zdrowia dziecka.

Jutro o godz. 11.05 w Polskim Radiu Rzeszów ostatnia debata przed niedzielnymi wyborami. W naszym studiu spotkają się kandydaci na prezydenta Rzeszowa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj