Walka o fotel prezydenta Rzeszowa na ostatniej prostej
fot. Olga Hałabud

Walka o wyborców trwa. Dwaj główni rywale w walce o fotel prezydenta Rzeszowa, zorganizowali dziś konferencje prasowe.

Tadeusz Ferenc spotkał się z dziennikarzami na ostatnim piętrze wielopoziomowego garażu budynku SkyRes przy ul. Warszawskiej. Mówił o tym, że miasto od lat skutecznie zachęca firmy do inwestowania nie tylko na terenie Rzeszowa. Powstały nowe zakłady pracy, m.in. przy lotnisku w Jasionce, w strefie ekonomicznej "Dworzysko" na osiedlu Przybyszówka, a przy ul. Warszawskiej osiedle mieszkaniowe i nowoczesny biurowiec. - To taki rzeszowski Manhattan - powiedział Ferenc. I dodał, że chce, aby miasto rozwijało się w dotychczasowym tempie.

Z kolei poseł Wojciech Buczak, kandydat na prezydenta Rzeszowa z ramienia PiS, przypomniał, że w czerwcu ubiegłego roku prezydent Ferenc podpisał deklarację, w której opowiedział się za przyjmowaniem imigrantów. Zrobiło to również 11 prezydentów miast, zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich. Poseł

Buczak powiedział, że było to wbrew stanowisku polskiego rządu. I zapytał, czy prezydent Ferenc podtrzymuje swoje stanowisko. Tadeusz Ferenc potwierdził, że jest otwarty na przyjmowanie imigrantów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj