Z.Ziobro w Rzeszowie o wyborach i wniosku do Trybunału Konstytucyjnego
Fot. M.Iwanicka

Zbigniew Ziobro prezes Solidarnej Polski, a zarazem Minister Sprawiedliwości, poparł w Rzeszowie kandydatów startujących z ramienia tej partii na listach Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa. Wśród nich są: wicemarszałek Maria Kurowska,  zastępca komendanta wojewódzkiego Straży Pożarnej Andrzej Marczeniaj i były prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński . "To kapitał ludzki, który  gwarantuje dobrą zmianę dla regionu" podkreślał minister Zbigniew Ziobro .

  Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny odniósł się do doniesień medialnych, sugerujących iż jego wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawach dotyczących sądownictwa może mieć skutki związane ze zmianą podejścia rządu do Unii Europejskiej. Zbigniew Ziobro zapewnił, że "Polska w Unii Europejskiej ma się dobrze. Rząd chce, żeby status Polski w Unii był nie gorszy niż Niemiec. Dlatego, jeśli niemiecki Trybunał Konstytucyjny w 2009 roku wypowiadała się na temat kompetencji państwa niemieckiego, to nie widzę powodu, żebyśmy mieli kompleksy i nie mogli zadać identycznego pytania."

Minister Ziobro podkreślił, że jego wniosek jest „dużo węższy”. Prokurator Generalny chce by Trybunał Konstytucyjny zbadał czy sądy krajowe mają prawo zadawać pytania prejudycjalne do Trybunału unijnego. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj