W Nowej Sarzynie powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny
fot. materiały prasowe

Park Przemysłowo-Technologiczny o powierzchni ponad 74 ha powstanie w Nowej Sarzynie. List intencyjny w tej sprawie podpisali Mariusz Grelewicz, prezes Zarządu CIECH Sarzyna i burmistrz miasta i gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel.

Na terenie Parku ulokują się firmy z branż przede wszystkim chemicznej i budowlanej. Będzie tam dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dogodna infrastruktura drogowa i kolejowa.

Park Przemysłowo-Technologiczny zaoferuje działki o powierzchni od 1 do nawet 60 ha. Nowe tereny inwestycyjne przyczynią się do rozwoju nie tylko gminy, ale całego regionu, uważa burmistrz Andrzej Rychel.

Miasto i Gmina Nowa Sarzyna posiada tradycje przemysłowe sięgające lat 30-tych XX wieku, a działające obecnie na jej terenie zakłady chemiczne CIECH Sarzyna są jednymi z największych w Polsce.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 07 Kwi, 2020
  168 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu
  168 przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu
  9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu. Najnowsze dane po południu podał Wojewódzki Inspektor Sanitarny. W izolacji pozostają: mężczyzna w...
 • 05 Kwi, 2020
  W Leżajsku budują drogi
  W Leżajsku budują drogi
   Zagrożenie koronawirusem na razie nie wpływa na realizację inwestycji w Leżajsku. Jak informują władze miasta prace są prowadzone zgodnie z...
 • 03 Kwi, 2020
  Przyjaciele leżajskiego szpitala proszą o wsparcie
  Przyjaciele leżajskiego szpitala proszą o wsparcie
  Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala w Leżajsku apeluje o wsparcie finansowe na rzecz zabezpieczenia tej placówki w niezbędny sprzęt medyczny. Potrzebne są...

1 komentarz

 • Observator 27 Paź, 2018

  W informacji nt. planowanego Parku Przemysłowo- Technologicznego w N.S. o powierzchni 74 ha nic się nie mówi, że w przewadze są to tereny leśne. Wprawdzie nie jest to Puszcza Białowieska, ale istniejący na tym terenie las i zadrzewienia muszą ulec wylesieniu czyli likwidacji. Skutki tego dla środowiska wiadome. Pozdrawiam.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj