Regionalna Konwencja Koalicji Obywatelskiej odbyła się w Rzeszowie. W ramach Koalicji do wyborów samorządowych idą wspólnie Platforma Obywatelska, Nowoczesna i Inicjatywa Polska. W konwencji uczestniczyli liderzy ugrupowań - Grzegorz Schetyna, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka.

Jak powiedział podczas briefingu przed konwencją Grzegorz Schetyna, Koalicja Obywatelska składa się z trzech ugrupowań, z wielu samorządowców, aktywistów miejskich, społeczników ludzi, którzy nie są w polityce, ale dobrze działają dla swoich regionów, miast, lokalnych społeczności i mieszkańców.

Podczas konwencji przewodniczący Platformy mówił, że ważne jest budowanie wspólnoty Polaków, ludzi którzy chcą szukać tego co wspólne, nie chcą walczyć, ale szukają dobrych emocji, aby budować to co najważniejsze.

Jak powiedział szef regionalnych struktur Platformy, poseł Zdzisław Gawlik program Koalicji Obywatelskiej obejmuje cały projekt Polski samorządowej na poziomie centralnym, ale dotyczy także Podkarpacia. W programie Koalicji Obywatelskiej znalazły się m.in. nowe projekty infrastrukturalne, modernizacja istniejącej infrastruktury oraz rozwiązywanie problemów w dziedzinie służby zdrowia, opieki senioralnej, wsparcia niepełnosprawnych i komunikacji.

Z kolei szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że trzeba m.in. zmienić układ sił w podkarpackim Sejmiku. "Potrzebujemy nowej energii, nowych ludzi, nowych pomysłów. Nową nadzieją jest Koalicja Obywatelska, to jest pomysł na Podkarpacie" - mówiła.

Jak dodała liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, atutem Koalicji Obywatelskiej jest dobry program i kandydaci. "Mamy świetne kandydatki i świetnych kandydatów zaprawionych w samorządach w pracy obywatelskiej i społecznej" - mówiła.

Konwencję zakończyła prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej do samorządów oraz muzyczny koncert.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • w 15 Paź, 2018

    Macie komune w mozgach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj