Zdaniem posła ugrupowania Kukiz 15 Wojciecha Bakuna za atak na polski konsulat w Łucku odpowiedzialni są nacjonaliści ukraińscy. Parlamentarzysta nie zgadza się z tłumaczeniem, że cokolwiek antypolskiego dzieje się na Ukrainie jest inspirowane przez Rosję. Jego zdaniem nacjonalistom, których jest coraz więcej, chodzi o skłócenie Polaków z Ukraińcami.

Wojciech Bakun uważa, że polską racją stanu jest aby mieć dobre stosunki z zachodem i poprawne ze wschodem. Relacje z Ukrainą powinniśmy ułożyć w oparciu o prawdę historyczną, tak jak to stało się w kontaktach z Niemcami - dodał podkarpacki parlamentarzysta Kukiz 15. Niestety - jak mówi - Ukraina swoją tożsamość narodową buduje w oparciu o nacjonalizm. Choć jest to marginalne zjawisko, może ono eskalować i warto dmuchać na zimne zanim wymknie się spod kontroli, a tak stało się w Łucku - twierdzi Wojciech Bakun.

Poseł Kukiz 15 uważa, że polski rząd w imię przyjaźni z Ukrainą nie reaguje zdecydowanie na antypolskie ataki w tym kraju. Przypomniał, że do dziś nie wyjaśniono sprawy zakazu wjazdy na Ukrainę przemyskiego prezydenta Roberta Chomy.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj