Zdaniem posła ugrupowania Kukiz 15 Wojciecha Bakuna za atak na polski konsulat w Łucku odpowiedzialni są nacjonaliści ukraińscy. Parlamentarzysta nie zgadza się z tłumaczeniem, że cokolwiek antypolskiego dzieje się na Ukrainie jest inspirowane przez Rosję. Jego zdaniem nacjonalistom, których jest coraz więcej, chodzi o skłócenie Polaków z Ukraińcami.

Wojciech Bakun uważa, że polską racją stanu jest aby mieć dobre stosunki z zachodem i poprawne ze wschodem. Relacje z Ukrainą powinniśmy ułożyć w oparciu o prawdę historyczną, tak jak to stało się w kontaktach z Niemcami - dodał podkarpacki parlamentarzysta Kukiz 15. Niestety - jak mówi - Ukraina swoją tożsamość narodową buduje w oparciu o nacjonalizm. Choć jest to marginalne zjawisko, może ono eskalować i warto dmuchać na zimne zanim wymknie się spod kontroli, a tak stało się w Łucku - twierdzi Wojciech Bakun.

Poseł Kukiz 15 uważa, że polski rząd w imię przyjaźni z Ukrainą nie reaguje zdecydowanie na antypolskie ataki w tym kraju. Przypomniał, że do dziś nie wyjaśniono sprawy zakazu wjazdy na Ukrainę przemyskiego prezydenta Roberta Chomy.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj