Odnowią szlaki turystyczne po odbu stronach Tatr
Źródło fot. pixabay.com

Prawie pół miliona euro kosztowała będzie realizacja polsko-słowackiego projektu transgranicznego "Góry bez granic". 85 proc. tej kwoty czyli około 350 tysięcy euro to dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Po obu stronach granicy szlaki turystyczne zostaną odnowione, zyskają ujednolicone oznakowanie, zdigitalizowane i na tej podstawie w sieci powstanie platforma z opisem atrakcji kulturowych i przyrodniczych jakie turyści mogą napotkać w trakcie wędrówek. Platforma umożliwi turyście zaplanowanie wycieczki i przesłanie trasy na aplikację mobilną.

Wisienką na torcie projektu będzie via ferrata - szlak turystyczny o charakterze wspinaczkowym, wyposażony w zabezpieczenia niezbędne do autoasekuracji. Powstanie w słowackich Tatrach Wysokich.

W projekcie "Góry bez granic", prowadzonym przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, uczestniczy Klub Słowackich Turystów, Województwo Podkarpackie i Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Realizacja projektu potrwa dwa lata.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj