Będzie nowy most w powiecie mieleckim
Fot. Dawid Osysko

Ponad półkilometrowy most, nowa droga o długości trzech kilometrów i dwa ronda. W podmieleckich Złotnikach rozpoczęła się wielka inwestycja, która połączy zachodnią część powiatu ze specjalną strefa ekonomiczną.

Na placu budowy jest już ciężki sprzęt, trwają prace przygotowawcze. Budowa ruszy pełną parą za tydzień - powiedział nam Jarosław Jachimek z firmy Budimex. Na ten rok zaplanowano sporo prac, choć - jak podkreślają wykonawcy - wiele zależy od pogody. Oddanie inwestycji wstępnie zaplanowano na maj przyszłego roku. Ten termin jest jednak mało realny ze względu opóźnienia przy pracach projektowych.

Nie wszystkim inwestycja się podoba. Zofia Załucka, sołtys Złotnik w rozmowie z naszym reporterem powiedziała, że część mieszkańców obawia się o bezpieczeństwo, gdy natężenie ruchu znacznie wzrośnie.

Nowy most jest mieszkańcom Mielca i powiatu niezbędny - przekonują tymczasem władze. - Mieszkańcy zachodniej części powiatu mieleckiego z trudem przebijają się w godzinach szczytu do pracy, a później do domów. Ten most jest oczekiwany od lat - powiedział marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl.

Inwestycja będzie kosztować prawie 40 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj