Kandydat na burmistrza Ropczyc o problemach miejskich
Fot. Janusz Jaracz

Za nami kolejna dyskusja przygotowana przez Polskie Radio Rzeszów przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi - rozmawialiśmy o problemach Ropczyc, ale bez debaty dwóch kandydatów ubiegających się o fotel włodarza tej gminy miejsko-wiejskiej.

Urzędujący burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak z komitetu wyborczego Samorząd i Gospodarka przesłał wiadomość, która brzmi: "Bardzo dziękuję za zaproszenie, ale z uwagi na komisję Rady Miejskiej przed ostatnią sesją, nie mogę uczestniczyć w debacie".

Dlatego rozmawialiśmy z jedynym kontrkandydatem. Dariusz Skórski z komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość wśród najważniejszych spraw dla miasta wymienił przygotowanie zabezpieczeń przeciwpowodziowych w postaci suchych polderów.

Kandydat PiS-u wskazał też na konieczność budowy łączników z autostradą A4 oraz na problemy komunikacyjne mieszkańców osiedli sąsiadujących z obwodnicą, a także na budowę chodników w dzielnicy Witkowice przy starej czwórce.

Dariusz Skórki opowiedział się poza tym za rozszerzeniem specjalnej strefy ekonomicznej w Ropczycach, m.in. po to, by zatrzymać emigrację młodych ludzi.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj