W nawiązaniu do informacji, o procesie w trybie wyborczym, dotyczącym kandydatów na stanowisko wójta gminy Korczyna otrzymaliśmy pismo od Tadeusza Pelczara.

Oto jego treść:

 

 

Wczoraj, 10 października na stronie internetowej www.radio.rzeszow.pl ukazała się informacja następującej treści:

„Kandydat na Wójta Gminy Korczyna Tadeusz Pelczar z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość przegrał wytoczony mu proces w trybie wyborczym. To pierwszy wyrok sądu w tej kampanii wyborczej w naszym regionie.

Sąd Okręgowy w Krośnie zakazał Tadeuszowi Pelczarowi rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, że jego kontrkandydat Jan Zych nie zgadza się na udział mieszkańców gminy w ich debacie i na zadawanie pytań. Sąd nakazał też by Tadeusz Pelczar sprostował fałszywe informacje, usunął je z internetu i przeprosił Jana Zycha.

W związku z tym proszę o uzupełnienie artykułu poniższe informacje oraz relacjonowanie dalszego ciągu sprawy:

Informuję, że postanowienie Sądu Okręgowego w Krośnie jest nieprawomocne, nie zostałem poinformowany o terminie rozprawy, dlatego nie mogłem wziąć w niej udziału oraz w moim odczuciu zawiera błędy proceduralne. W związku z przysługującym mi prawem do odwołania się od nieprawomocnego postanowienia Sądu informuję, iż odwołanie takie wpłynie do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie poprzez Sąd Okręgowy w Krośnie w dniu dzisiejszym, 11 października, do godziny 14:20.

Wszystkich mieszkańców informuję jednocześnie, że to co napisałem na mojej stronie www.fb/TadeuszPelczardlaKorczyny jest prawdą i nie ugnę się presji środowisk związanych z obecnym układem władzy w Korczynie. Działanie wójta Jana Zycha, a zarazem mojego kontrkandydata, nakierowane jest wyłącznie na pomówienie i zastraszenie mojej osoby.

 

Z poważaniem

Tadeusz Pelczar

Kandydat na wójta gminy Korczyna

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Paź, 2018
  Zapalili ognisko przy wieży na Cergowej
  Zapalili ognisko przy wieży na Cergowej
  Policja zwróciła się do gminy Dukla w Beskidzie Niskim o objęcie szczytu góry Cergowej monitoringiem. W nocy z soboty na...
 • 16 Paź, 2018
  Nowy żłobek w Krośnie
  Nowy żłobek w Krośnie
  Kolorowe sale, nowoczesna kuchnia i plac zabaw - tak wygląda nowa siedziba miejskiego żłobka przy ul. Mirandoli Pika w Krośnie....
 • 14 Paź, 2018
  Lider PSL-owców na Podkarpaciu
  Lider PSL-owców na Podkarpaciu
  Prawo i Sprawiedliwość powinno zająć się swoimi posłami przed laty należącymi do PZPR - uważa lider Polskiego Stronnictwa Ludowego. Władysław...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj