Drzewa na rocznicę Ligi Ochrony Przyrody
Fot. W.Piasek

40 drzew w 40 rocznicę działalności tarnobrzeskiego Oddziału Ligi Ochrony Przyrody posadzili sympatycy tej organizacji w Parku Dzikowskim. Aleję nowych lip, klonów i dębów zamyka głaz z okolicznościową tablicą upamiętniającą pracę ekologów opartą na wolontariacie. Akcja odnowy drzewostanu w zabytkowym parku zbiegła się także z jubileuszem 90-lecia powstania Ligi Ochrony Przyrody w Polsce oraz Światowym Dniem Drzewa.

Tarnobrzeski oddział Ligi prowadzi szeroko rozumianą edukację ekologiczną szczególnie w szkołach ale organizuje również wiele wydarzeń z udziałem młodzieży i dorosłych. Są to miedzy innymi pikniki przyrodnicze, wieszanie budek lęgowych dla ptaków oraz wycieczki krajobrazowe. Najnowszym osiągnięciem tej organizacji jest ustanowienie 55 Pomników Przyrody na terenie Puszczy Sandomierskiej w gminie Nowa Dęba.

Aktualnie Liga Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu przygotowuje projekt powołania Rezerwatu Doliny Smarkatej, urokliwej rzeki wijącej się pośród stuletnich drzew Puszczy Sandomierskiej gdzie zachowały się unikatowe walory krajobrazu oraz gatunki fauny i flory.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj