"Przybyłem, zobaczyłem, opowiem"
www.facebook.com/StowarzyszenieInicjatywLokalnychPrzystan

To lekcja historii  i atrakcyjne spędzenia czasu. Młodzież z Ulanowa szuka w swojej okolicy śladów walki o niepodległość.

Uczestnicy projektu "Przybyłem, zobaczyłem, opowiem" wpisują się w ten sposób  w obchody stulecia odzyskania niepodległości.

Koordynator projektu ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Przystań" Waldemar Kokoszka uważa, że historię należy opowiadać uczniom  także w "pozaksiążkowy" sposób. Dowiadują się dzięki temu, że na przykład w tej gminie przebiegała kiedyś granica rozbiorowa między Rosją a AustroWęgrami i toczyły się walki w ramach powstań narodowych w 19 wieku, I wojny światowej i polsko- bolszewickiej.

Uczestnicy projektu dotarli  m.in. do miejsca w lesie za wsią Bukowina, gdzie przebiegała granica dwóch zaborów  i  zatrzymali się przy maleńkim cmentarzu, gdzie spoczywają żołnierze walczący w pierwszej Wojnie Światowej. A w ramach projektu "Przybyłem, zobaczyłem, opowiem" na wakacjach odbył się spływ kajakowy, teraz   przygotowywany jest rajd rowerowy. Ma się odbyć 6 października. W projekt zaangażowało się 20 uczniów.

 "Przybyłem, zobaczyłem, opowiem” to projekt realizowany przez SIL „Przystań” w ramach konkursu Fundacji Banku Zachodniego WBK „Bank Ambitnej Młodzieży”, którego hasłem przewodnim jest „Stulecie odzyskania niepodległości”.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj