Po proteście mieszkańców nie będzie chłodni na zwłoki
Fot. M.Iwancka

Ponad 200 mieszkańców pojawiło się na ostatnim zebraniu wiejskim w Kraczkowej koło Łańcuta. Zdecydowana większość była przeciwna uruchomieniu chłodni na zwłoki w swojej miejscowości. Domagają się by zarząd Kółka Rolniczego, który podpisał z właścicielką zakładu pogrzebowego umowę najmu, aneskował ją. Chcą by wynajęte garaże były użytkowane bez chłodni do przechowywania zwłok. Zostało to przegłosowane podczas zebrania.

Tomasz Skomra zastępca prezesa Kółka Rolniczego w Kraczkowej zadeklarował iż zarząd uwzględni wolę mieszkańców.  Zarząd powinien zebrać się w przeciągu dwóch tygodni na walnym zebraniu i ostateczną decyzję.

Właścicielka zakładu pogrzebowego Magdalena Kate Bykovsky deklaruje, że także przychyli się do woli mieszkańców i zrezygnuje z prowadzenia chłodni na zwłoki w Kraczkowej.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • KATE KROVOVSKY 06 Paź, 2018

    VDSS.... życzę ci aby zwłoki były "trzymane" koło twojego domu...

  • vdss 03 Paź, 2018

    Przepraszam, ale od kiedy to lud głosuje za tym co może przedsiębiorca a czego nie może? Jeżeli właściciel spełnił wszystkie wymagania sanitarne to nikomu nic do tego. W ten sposób każdy może oprotestować chłodnię w swojej okolicy - gdzie w takim przypadku będą trzymane zwłoki?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj