Jerzy Kwieciński: Podkarpacie dynamicznie nadrabia zapóźnienia gospodarcze
fot. Archiwum

Podkarpacie coraz dynamiczniej nadrabia zapóźnienia w rozwoju gospodarczym przestawiając się na tory innowacyjności - powiedział nam w Arłamowie Jerzy Kwieciński minister inwestycji i rozwoju uczestniczący w konferencji Rozmowy o Gospodarce zorganizowanej przez Fundację Serce bez Granic - Bliźniemu Swemu.

W opinii ministra, Podkarpacie jest wciąż jednym z najbiedniejszych regionów w Polsce, ale dzięki programowi zrównoważonego rozwoju pozytywne zmiany są widoczne. Pomaga w tym osobliwa statystyka: na Podkarpaciu ludzie najdłużej żyją i jest to region najbardziej bezpieczny.

Minister z dumą wypowiadał się o sukcesach gospodarczych Polski. Zwrócił uwagę na fakt, że w rozwoju przegania niektóre kraje UE. Odniósł się do wypowiedzi byłego premiera Leszka Balcerowicza, który obecnemu rządowi zarzuca kłamliwą propagandę i twierdzi, że Polska w finansach publicznych ma jedną z najgorszych sytuacji w Europie.

Zdaniem Kwiecińskiego, świadectwo polskiej gospodarce wystawia biznes i wskaźniki gospodarcze. Ocena na rynkach międzynarodowych jest bardzo dobra a byłemu premierowi widocznie jest żal, że to nie za jego czasów Polska została zaliczona do gospodarek rozwiniętych co stało się kilka dni temu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj