Podkarpaccy Lodołamacze zostali docenieni przez Kapitułę etapu centralnego Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie niepełnosprawnych.

W kategorii Otwarty Rynek III miejsce i brązowy medal trafiły do firmy Ele-Comp Sp. z o.o. z Rzeszowa. Z kolei Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie otrzymało wyróżnienie w kategorii "Przyjazna Przestrzeń".

Statuetki Lodołamaczy trafiły również m.in. do Zakładu Aktywności Zawodowej przy Puławskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego, firmy Motomax z Torunia, Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza "Lazarus" z Elbląga. "Dziennikarzem Bez Barier" został Maciej Dowbor, za program "Super Ludzie" dokumentujący życie osób z niepełnosprawnościami.

Podczas gali "Lodołamacze" przyznano także honorowe odznaczenia "za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym". Brązowy Krzyż Zasługi trafił do długoletniego pracownika podkarpackiego oddziału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Adama Hadława.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj