Co dalej z dwoma listami PiS w Przemyślu?
fot. archiwum

Komisarz wyborczy w Przemyślu oddalił odwołanie Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości od uchwały Miejskiej Komisji Wyborczej w sprawie odmowy w dwóch okręgach rejestracji listy kandydatów do rady miejskiej. Od decyzji komisarza przysługuje odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej.

W Przemyślu są cztery okręgi wyborcze; w pozostałych dwóch listy PiS zostały zarejestrowane. Decyzja dotyczy okręgów wyborczych nr 2 i 3. Stwierdzono m.in. braki lub wadliwe podane numery PESEL i adresy zamieszkania. Ponadto u 7 popierających stwierdzono brak prawa wybierania. Od uchwały komisji pełnomocnik KW PiS złożył odwołanie do komisarza wyborczego.

Zarządzona kontrola wykazała, że wszyscy wyborcy, których podpisy zostały zakwestionowane znajdują się w spisie wyborców. Złożone też zostały oświadczenia wyborców, którzy w tym celu przybyli do siedziby komisarza wyborczego. W toku postępowania odwoławczego ustalono, że zarówno w okręgu wyborczym nr 2 jak i nr 3 złożono po 14 wadliwych podpisów poparcia.

Od postanowienia komisarza wyborczego KW PiS w ciągu dwóch dni może się odwołać do Państwowej Komisji Wyborczej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etykiety

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj