Prof. Witold Stankowski o znaczeniu uczelni zawodowych
fot. Archiwum

Uczelnie zawodowe kształcą kadry potrzebne na rynku pracy - powiedział na naszej antenie przewodniczący konferencji rektorów publicznych szkół zawodowych. Dlatego zdaniem prof. Witolda Stankowskiego, w nowej ustawie o szkolnictwie wyższym powinny się znaleźć zapisy, które umocnią pozycję uczelni zawodowych. Dadzą im szansę na prowadzenie badań oraz tworzenie młodej kadry naukowej.

Prof. Stankowski zwraca uwagę, że uczelnie zawodowe edukują nie tylko humanistów jak się powszechnie uważa. 25 proc. studentów wybiera kierunki techniczne, kolejne 20 proc. nauki społeczne i o zdrowiu. Niezwykle popularnych kierunkiem jest pielęgniarstwo.

W Polsce istnieją 34 uczelnie zawodowe. Pierwsze powstawały niemal 20 lat temu. I choć ich tworzenie było eksperymentem, to z perspektywy czasu okazuje się, że udanym - uważa nasz gość.

O przyszłości szkół zawodowych rozmawiają w Krośnie rektorzy uczelni zawodowych. W konferencji uczestniczy dziś wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj