Dwa lata w zawieszeniu dla byłego proboszcza z Hłudna [AKTUALIZACJA]
fot. archiwum

Dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć - to prawomocny wyrok w sprawie księdza Stanisława K. który zapadł dziś w sądzie okręgowym w Krośnie.

Była to już kolejna sprawa odwoławcza na wyroki sądu rejonowego w Brzozowie.

Oskarżony duchowny uczył religii w Hłudnie w gminie Nozdrzec. W 2007 r. doszło tam do tragedii. W przydomowym ogrodzie powiesił się trzynastolatek posądzany przez księdza o czyny, których nie popełnił - jak napisał w liście. W 2008 r. rozpoczął się w sądzie rejonowym w Brzozowie pierwszy proces, w którym prokurator zarzucił duchownemu znęcanie się nad Bartkiem, co doprowadziło do tragedii. Ksiądz miał się też znęcać nad trzema uczennicami z tej szkoły.

Duchowny nigdy nie przyznał się do winy, ale sąd uznał, że do znęcania doszło. Nie miało to jednak wpływu na decyzję trzynastolatka o samobójstwie. Dopiero w trzecim procesie sąd rejonowy uznał, że występuje taki związek.

Sąd okręgowy w Krośnie, jako instancja odwoławcza, prawomocnie podtrzymał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć, uznający duchownego winnym zarzucanych mu czynów.

Z wyrokiem nie zgodził się obrońca księdza, który nie wyklucza złożenia wniosku o kasację. Stanisława K. w sądzie nie było.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 23 Paź, 2019
  Mistrzowscy fryzjerzy z Dębicy
  Mistrzowscy fryzjerzy z Dębicy
   Fryzjerscy Mistrzowie Świata z Podkarpacia już rozpoczęli przygotowania do przyszłorocznych Mistrzostw Polski w Poznaniu.Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński z Dębicy...
 • 23 Paź, 2019
  Nie wolno palić liści!
  Nie wolno palić liści!
  Od 100 do 500 złotych grozi za spalanie suchych liści i innych odpadów zielonych na działkach i w przydomowych ogrodach....
 • 23 Paź, 2019
  Sąd Okręgowy potwierdza wyrok dla byłego prezydenta Tarnobrzega
  Sąd Okręgowy potwierdza wyrok dla byłego prezydenta Tarnobrzega
  Rok i 4 miesiące więzienia dla byłego prezydenta Tarnobrzega. Tak zdecydował tamtejszy Sąd Okręgowy w trybie odwoławczym. Oprócz wymiaru kary...

2 komentarzy

 • Walter 27 Wrz, 2018

  Dobrze to a nizeli nic

 • Fifi 19 Wrz, 2018

  Chłopiec był wykorzystywany seksualnie, o czym napisał w liście pożegnalnym. Stwierdzenie „W przydomowym ogrodzie powiesił się trzynastolatek posądzany przez księdza o czyny, których nie popełnił - jak napisał w liście.” jest żałosną próbą umniejszenia winy duchownego. Proszę nie zakłamywać rzeczywistości. Czas aby KK odpowiedział w końcu za swoje przewinienia. A wyrok 2 lat w zawieszeniu dla tego człowieka, to jakaś kpina.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj