Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle
Fot. M.Kornaga

Ujeżdżenie i skoki - to w strojach sportowym , konkurs historyczny i elegancji - w sukniach z epoki. W Stadninie Koni Leśna Wola w Głogowie Małopolskim trwają XIV Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle.

18 zawodniczek łączy sportowe zmagania z szykiem i elegancją w sporcie jeździeckim. Są oceniane przez międzynarodową komisję, m.in. jurorki z Anglii i Hiszpanii.

Zdaniem sędzi klasy państwowej Anny Piaseckiej ocena wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia. Jazda w damskim siodle jest piękną dyscypliną i warto ją propagować. Jak dodają same Amazonki, można się poczuć damą a jednocześnie sprawić sobie ogromną przyjemność.

Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle odbywają się co roku w innym miejscu. Podkarpacka Stadnina Koni Leśna Wola w Głogowie Małopolskim jest organizatorem po raz pierwszy .

Rywalizacja potrwa do wieczora. Najbardziej widowiskowe są konkursy w sukniach z epoki. Na przykład w konkursie elegancji trzeba zaprezentować się w stroju nawiązującym do sukien historycznych lub kostiumie zaprojektowanym i wykonanym osobiście . Oceniana jest postawa i prezencja amazonki, ale też pomysłowość, niekonwencjonalność oraz inwencja twórcza. W konkursie historycznym oprócz strojów niezbędny jest jego opis wraz z kopią obrazu lub rysunku, który wyjaśnia do jakiego dzieła nawiązuje - w tej kategorii bardzo ważna jest zgodność z oryginałem i dopracowanie szczegółów.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Kliknij aby powiększyć fotografię _DSC3948.jpg
Agencja FAPA PRESS
Kliknij aby powiększyć fotografię _DSC4539.jpg
Agencja FAPA PRESS
Kliknij aby powiększyć fotografię _DSC4699.jpg
Agencja FAPA PRESS
Kliknij aby powiększyć fotografię _DSC4788.jpg
Agencja FAPA PRESS
Kliknij aby powiększyć fotografię _DSC4831.jpg
Agencja FAPA PRESS

Artykuły powiązane

 • 07 Gru, 2019
  „Zdrowie na zimę” w niedzielę w Tyczynie
  „Zdrowie na zimę” w niedzielę w Tyczynie
  Profilaktyczne badania dla mieszkańców Gminy Tyczyn. W ramach akcji „Zdrowie na zimę” będzie można m.in. uzyskać bezpłatne porady fizjoterapeuty dotyczące...
 • 07 Gru, 2019
  Marek Kachaniak o szkoleniu lotników.
  Marek Kachaniak o szkoleniu lotników.
  Dziś okazja do zwrócenia uwagi na osiągnięcia i znaczenie lotnictwa i do przyjrzenia się metodom szkolenia ludzi, którzy siadają za...
 • 06 Gru, 2019
  Mikołaj Birek o cyfrowym malarstwie
  Mikołaj Birek o cyfrowym malarstwie
  Malarstwo cyfrowe to coraz bardziej popularna technika tworzenia obrazów. Jednym z podkarpackich artystów korzystających z dobrodziejstw technologii cyfrowej jest Mikołaj...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj