Klub parlamentarny PiS w Strachocinie AKTUALIZACJA
fot. Monika Domino

W Strachocinie obok Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli został odsłonięty pomnik z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Fragment monumentu stanowią kamienne głazy wśród których znajduje się osiem granitowych urn z ziemią z polskich cmentarzy wojennych, m.in. w Katyniu i Monte Cassino. W uroczystościach wzięli udział Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. wicepremier Beata Szydło, wicemarszałek sejmu, przewodniczący klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz parlamentarzyści PiS.
W Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium św. Andrzeja Boboli odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzyści PiS przyjęli pięciopunktowy Plan premiera Mateusza Morawieckiego w odniesieniu dla Podkarpacia. To zapis realizacji najważniejszych dla regionu inwestycji między innymi budowy drogi expresowej S-19 z Babicy do Barwinka i zbiornika Kąty-Myscowa oraz szybkiego skomunikowania kolejowego Rzeszowa z Warszawą.

 

 

W Strachocinie w 1591 r. urodził się św. Andrzej Bobola, który od 2002 r. jest patronem Polski. Pod koniec ubiegłego stulecia miejscowy kościół stał się ośrodkiem jego kultu i celem licznych pielgrzymek. Kościół od 2007 r. jest sanktuarium św. Andrzeja Boboli.

Żyjący na przełomie XVI i XVII wieku Bobola był m.in. kaznodzieją i misjonarzem. Był autorem złożonych przez Jana Kazimierza 1 kwietnia 1656 r. ślubów lwowskich. Został zamordowany przez Kozaków w 1657 r. w Janowie Poleskim; kanonizowany w 1938 r. przez Piusa XI.

Inf wł + PAP

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj