Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej wyznaczył mediatora do toczącego się sporu zbiorowego w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu. Będzie nim Wojciech Włodarczyk. Jak nas poinformował odpowiedzialny za służbę zdrowia w regionie wicemarszałek Stanisław Kruczek Zarząd Województwa czeka teraz na wyznaczenie pierwszego spotkania  z udziałem mediatora.

W przemyskim szpitalu od 12 dni trwa protest głodowy pielęgniarek. 19 z nich mimo protestu dyżuruje  przy łóżkach pacjentów, a po pracy pozostają w placówce, śpią na materacach na szpitalnym korytarzu.

Przemyskie pielęgniarki  na początku   domagały się  wzrostu  wynagrodzenia podstawowego do 6 tys. zł brutto. Obniżyły  żądania  do 3900 tys. zł  i w skład tej  kwoty nie powinien wchodzić wynoszący 1100 zł  tzw. dodatek zembalowy.

Zarząd Województwa proponuje 750 złotych wypłacane  w trzech ratach do 2020 roku. Taką podwyżkę otrzymali pracownicy  rzeszowskiego szpitala klinicznego. Na większe podwyżki nie pozwalają możliwości finansowe szpitala.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Dorota 14 Wrz, 2018

    Pytam się co z pozostałymi pracownikami szpitala pracującymi za 1500zł na rękę oni nie potrzebują jeść mieszkać czy się ubrać co jest do ch...ry przestaniecie wreszcie skakać koło lekarzy i pielęgniarek zainteresujcie się też innymi. Pielęgniarki czy lekarze co chwilę coś dostają a ja się pytam kiedy były jakiekolwiek podwyżki dla tych najmniej zarabiających? Otóż nigdy jedyny wzrost wynagrodzenia to podczas podnoszenia najniższej krajowej więc przestańcie się w końcu użalać nad tymi pielęgniarkami bo większość jeździ takimi gablotami że oczy bolą a robole nie mają na życie i tłuką się autobusami. Ileż można ludzie no

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj