Dyrektor Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala nr 2 w Rzeszowie Krzysztof Bałata zwolnił dyscyplinarnie Zdzisława Szramika, przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w tym szpitalu i członka zarządu krajowego tego związku. Decyzję wręczył mu 2 dni temu.

Do zwolnienia przyczyniła się między innymi skarga jednej z pacjentek na niewłaściwe zachowanie doktora podczas badania ginekologicznego. Wg dyrekcji doszło do naruszenia zasad wykonywania zawodu lekarza, badanie przeprowadzono w sposób uwłaczający godności pacjentki oraz deprecjonujący dobre imię szpitala.

Zdzisław Szramik tłumaczy, że skarga zawierała mnóstwo kłamstw, i że złożył w tej sprawie wyczerpujące pisemne wyjaśnienia, jednak dyrekcja nie wzięła ich pod uwagę. Jego zdaniem sprawa wykorzystana została jako pretekst do zwolnienia aktywnego działacza związkowego. Szramik podkreśla, że jego związek pozostaje w sporze zbiorowym z dyrekcją, a kwestie sporne dotyczą m.in pensji, urlopów i szkoleń.

Poparcie dla zwolnionego medyka wyraził terenowy oddział Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w szpitalu "na górce", od decyzji o zwolnieniu dyscyplinarnym Szramik chce się odwołać do Sądu Pracy. Ma na to 21 dni od daty otrzymania decyzji o zwolnieniu.

Władze szpitala informują, że niebawem przekażą więcej informacji w tej sprawie.

Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Artykuły powiązane

11 komentarzy

 • mamar4latka 23 Lip, 2019

  Rodziłam w tym szpitalu w 2015 roku we wrześniu, nie dość że ten pożal sie Boże lekarz był przy nadzinach mojego syna które skomentował hasłem " jestes tu za kare" to jeszcze po wystapieniu powikłań naśmiewał sie ze zameldowałam sie w szpitalu... MASAKRA

 • w 21 Wrz, 2018

  Tyle skarg a szpital tak dlugo czekal.

 • Annnn 16 Wrz, 2018

  W związku iż mail jest usuwany przez administratora piszcie do dyrekcji szpitala. maile macie na stronie szpitala. Pozdrawiam

 • Annnn 16 Wrz, 2018

  Ja jestem tą pacjentką, która złożył skargę. Opisujcie swoje historię na maila a ja przekaże je w odpowiednie miejsce. Pozdrawiam
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Mucha 15 Wrz, 2018

  W końcu! Cham i prostak. Podpisuje się pod tym rękami i nogami w 2017 rodziłam w tym szpitalu i bardzo często byłam na patologi. Jakby były potrzebne jakiekolwiek pomoc czy prawdziwe info to ja mogę pomóc ? brawo za odwagę !

 • Katarzyna 15 Wrz, 2018

  Leżałam w tym szpitalu w 2017 roku 10 tygodni i miałam okazję spotkać tego człowieka, którego nie można nazwać doktorem. Prostak i cham te określenia jak najbardziej do niego pasują. Przyjechałam do szpitala w 16 tygodniu zagrożonej ciaż wiele przykrych słów od owego człowieka. Jeśli chodzi o męża to również zatrzasnął Mu drzwi przed nosem ze słowami które" wbijaja" w ziemię.Już dawno powinien być zwolniony. Popieram Pania, która złożyła skargę. Przyznam, że również o tym myślałam ale nie zrobiłam tego ze względu na brak czasu ponieważ moje dziecko dzięki Bogu żyje!!!! wbrew temu co mówił Szramik. Gdyby Pani czegoś potrzebowała to proszę o kontakt.
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Tomik 15 Wrz, 2018

  Chętnie bym się jeszcze dołożył do tego aby ten lekarz Szarik już nie wrócił do szpitala. Gdy spytałem go jak z dzieciątkiem w brzuchu odpowiedział " do pustego WORA to i Salomon nie naleje" i trzasnął mi drzwiami przed sama głową. A do innej pacjentki " niech Pani sobie dziurę ogórkiem zatka". Dobrze mu tak!!!!!!!!!!!!

 • J....na 15 Wrz, 2018

  Bylam swiadkiem jak Pan doktor wysmiewal sie z pacjentki ktora w okropnych bolach przezywala strate dziecka , inna Pani rowniez skarzyla sie na niego podczas badania , sama podczas porodu uslyszalam chamskie slowa od tego doktora. Bardzo dobrze ze zostal zwolniony.

 • inna pacjentka 14 Wrz, 2018

  ciekawe co takiego się stało, bo brzmi bardzo zagadkowo

 • Aneya 14 Wrz, 2018

  Nie była postawiona bo ja nią jestem. Więc proszę bez zbędnych komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj