Nowy budynek dydaktyczny Politechniki Rzeszowskiej
fot. Beata Motyka

Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej ma nowy budynek dydaktyczny. Nowoczesne sale do ćwiczeń, seminariów i laboratoriów studenci będą mieli do dyspozycji od października.

Nowy budynek mieści się obok budynku S przy ul. Powstańców Warszawy, który także zajmuje Wydział Zarządzania. Uroczystego otwarcia budynku dokonał rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski, prorektorzy Politechniki Rzeszowskiej, dziekani wydziałów i zaproszeni goście, m.in. senator Aleksander Bobko, były wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego.

- Trzeba otwarcie powiedzieć, że gdyby nie pan senator Bobko tego obiektu by nie było. Zaczęliśmy inwestycję bez decyzji resortowej, a w tej chwili jest ona zakończona. Wszystkie sale, pomieszczenia są przygotowane do przyjęcia studentów. Będziemy mogli zacząć zajęcia w nowym roku akademickim w tym obiekcie - podkreślił rektor Markowski.

Budowę nowego obiektu rozpoczęto w 2016 r. Inwestycja kosztowała 10,4 mln złotych. Była finansowana ze środków własnych uczelni oraz dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w wysokości 7,9 mln złotych. Studenci będą mieli do dyspozycji  dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni 1,2 tys. m kw. Budynek mieści salę laboratoryjną, trzy sale ćwiczeń dla 30 osób każda, salę seminaryjno-konferencyjną dla 50 osób z przeznaczeniem dla rady wydziału oraz obrony prac doktorskich, salę seminaryjną  dla 14 osób oraz dziekanat. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej zwraca uwagę, że uczelnia ciągle stara się zapewnić studentom nie tylko wysoki poziom nauki, ale także nowoczesne budynki dydaktyczne z wyposażeniem technicznym, które spełniają współczesne standardy.

Senator Aleksander Bobko dodał w czasie uroczystości, że wszyscy cieszą się nowym budynkiem, który uzupełnia kampus Politechniki Rzeszowskiej. - Gratuluję, cieszę się z państwem i życzę pracownikom, studentom wydziału wszystkiego dobrego, żeby działy się tu same dobre rzeczy - powiedział senator.

 

PRz

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj