Breakout Days zainaugurowane w naszym studiu
fot. Anna Kutrzeba

Koncertem  „B.B. King Nalepa” w naszym Studiu Koncertowym rozpoczęła się IX edycja festiwalu Breakout Days. Wystąpiła plejada gwiazd grających bluesa m.in  : Piotr Nalepa, Leszek Cichoński, Sławek Wierzcholski, Sebastian Riedel, i Michał Jurkiewicz. Koncert prowadził Jan Chojnacki z radiowej "Trójki", która podobnie jak nasza rozgłośnia, transmitowała to wydarzenie

 

Tak zaczął się 3-dniowy festiwal upamiętniający Tadeusza Nalepę i jego zespoły.. 

W piątek, o godz. 19 na rzeszowskim Rynku odbędzie się koncert „Synowie bluesa”, - zagrają Piotr Nalepa oraz Sebastian Riedel. Z kolei  godz. 22 w hotelu Bristol klubowy koncert formacji Czarny Pies - projektu Leszka Windera. Na scenie pojawią się legendy polskiej muzyki m.in. multiinstrumentalista Jan Gałach, perkusista supergrupy SBB Jerzy Piotrowski, uznawany przez wielu za najlepszego gitarzystę basowego w Polsce Krzysztof Ścierański .

W sobotę o godz. 16 zaplanowano wspólne granie dla Nalepy. Gitarzyści pojawią się przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul 3 Maja aby odegrać jeden z najsłynniejszych utworów grupy Breakout – „Kiedy byłem małym chłopcem”, a nieopodal, na scenie przy wieży farnej zagrają The Blues oraz Blues Perspective Band.

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj