Wpadł do niezabezpieczonego szybu z czasów II wojny światowej
Fot. bryg. Mariusz Kozak

Do godzin wieczornych trwała wczoraj w Iwli w gminie Dukla akcja ratowania 27-latka, który wpadł do 7-metrowego szybu. Do zdarzenia doszło około godz. 18.30. Mężczyzna próbował sobie skrócić drogę do pobliskiego potoku i wpadł do niezabezpieczonej konstrukcji betonowej o wymiarach 2 na 2 i głębokości 7 metrów.

Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zespół ratownictwa medycznego z Dukli, a następnie jednostka OSP Iwla. W konstrukcji betonowej mężczyzna został zaopatrzony przez ratownika medycznego i przy pomocy strażaka z OSP Iwla na desce ortopedycznej wyciągnięty przy pomocy lin. Następnie został przeniesiony do karetki i odwieziony do szpitala. Mężczyzna ma obrażenia ręki i nogi.

Konstrukcja, do której wpadł jest prawdopodobnie pozostałością prac po rozpoczęciu budowy młyna wodnego, przerwanych przez działania wojenne w 1939 roku. Strażacy po zakończeniu działań ratowniczych wygrodzili taśmą miejsce, w celu prowizorycznego zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Działania zostały zakończone o godz. 20.00.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj