Będzie sądowy finał wypadku sprzed roku
Fot. Archiwum

Sprawca wypadku w Nowej Dębie, w którym poszkodowanych zostało 49 pasażerów autobusu stanie przed sądem.   Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu oskarżyła 60-letniego kierowcę autokaru o  nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym  i spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Piotrowi Z. grozi od  3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Do wypadku Polskiego Busa jadącego z Rzeszowa do Warszawy doszło 12 sierpnia ubiegłego roku w Nowej Dębie.   Jak ustalono w toku śledztwa kierowca autobusu podczas jazdy rozmawiał z jedną z pasażerek i pomagał jej rozłożyć boczny fotel. W tym czasie nie obserwował należycie drogi i na zakręcie autobus zjechał do rowu i przewrócił się na prawy bok. W wyniku wypadku obrażenia ciała odniosło 49 z 78 przewożonych pasażerów.  Jedna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu .

Oskarżony nie przyznał się do umyślnego naruszenia zasad ruchu drogowego ,ale potwierdził, że przez chwilę nie obserwował drogi  i w konsekwencji wjechał do rowu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • odszkodowaniaonline.com 07 Wrz, 2018

    Dziś każda z poszkodowanych osób może domagać się rekompensaty za ból i cierpienie którego doznała. OC pokryje wszystko, tylko czy w przypadku przewoźnika warto robić takie rzeczy, którą mogą spowodować czyjeś nieszczęście? Lepiej czasami pomyśleć co jest ważniejsze.

  • Lolek 06 Wrz, 2018

    Kierowca w czasie jazdy pomagał pasażerce rozłożyć boczny fotel. Wystrzegajmy się takich patawianów pragnących zaspokoić w pracy własne ego kosztem zaniechania obowiązków pracownika i dążąc świadomie do śmierci osób będących pod jego opieką.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj