Będą dodatkowe miejsca w rzeszowskich żłobkach
Fot. Olga Hałabud

W rzeszowskich żłobkach powstaną 84 nowe miejsca dla dzieci. Miasto realizuje program „Maluch do żłobka, rodzic do pracy” i na ten cel otrzymało ponad 3 mln 200 tys. zł. z podkarpackiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.  Z programu będą mogli skorzystać rodzice, którym w okresie opieki nad dziećmi kończy się umowa o pracę lub są zatrudnieni na czas określony a także dotychczas pozostawali poza rynkiem pracy, bo opiekowali się dziećmi.

Nowe miejsca powstaną w placówkach  przy ulicach: Pięknej, Rataja, Podwisłocze, Starzyńskiego, Krzyżanowskiego, Zielonej, bł. Karoliny i przy ul. Pułaskiego. Te żłobki zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt, artykuły higieniczne i materiały dydaktyczne dla maluchów. Nabór do programu rusza 14 września.

W Rzeszowie opieką żłobkową w placówkach publicznych i prywatnych objętych jest prawie 2 tysiące dzieci. W trakcie budowy są dwa kolejne żłobki publiczne – na osiedlach Budziwój i Przybyszówka. Obie placówki mają przyjąć po 120 dzieci. Miasto chce, aby  nowe placówki powstały do 2019 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj