100 kilometrów sieci kanalizacyjnej w powiecie ropczycko-sędziszowskim
fot. Archiwum

Do 2019 roku w czterech gminach powiatu ropczycko - sędziszowskiego powstanie około 100 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Dzięki inwestycjom dofinansowanym z funduszy unijnych gmina Iwierzyce będzie skanalizowana w niemal stu procentach.

- Po wybudowaniu 21 kilometrów w Woli Ocieckiej, kanalizacji nie będzie miała już tylko wieś Blizna. To oznacza, że braki w kanalizacji w gminie Iwierzyce będą wynosić tylko kilka procent - powiedział Jacek Magdoń radny PiS w sejmiku wojewódzkim.

Sieć kanalizacyjna zostanie rozbudowana także w gminach: Ropczyce, Wielopole i Ostrów. Zyska środowisko i mieszkańcy, którzy nie będą już musieli gromadzić i wywozić nieczystości.

Przy okazji rozbudowy sieci kanalizacyjnej powstają tez wodociągi. To pozwoli rozwiązać problem z brakiem wody, który jest zmorą wielu mieszkańców naszego regionu.

Koszt budowy kanalizacji w powiecie ropczycko - sędziszowskim przekracza 40 milionów złotych. Inwestycje na terenie 4 gmin zostaną dofinansowane z RPO Województwa Podkarpackiego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 28 Paź, 2020
  Ropczyce – oczyszczalnia na finiszu
  Ropczyce – oczyszczalnia na finiszu
  Pandemia koronawirusa nie zatrzymała rozbudowy oczyszczalni ścieków przy ulicy Masarskiej w Ropczycach. Ostatnio zamontowany został m.in. bio-filtr usuwający w znacznym...
 • 21 Paź, 2020
  Remont dróg strefowych w Nowej Dębie na finiszu
  Remont dróg strefowych w Nowej Dębie na finiszu
  Na finiszu jest III etap przebudowy dróg strefowych w Nowej Dębie. Inwestycja zamyka szerszy projekt o wartości 6 mln. 700...
 • 22 Paź, 2020
  Podkarpacie wysoko w rankingu województw
  Podkarpacie wysoko w rankingu województw
  Wysoka pozycja Podkarpacia w rankingu województw Tygodnika "Wspólnota". Porównywano wydatki na inwestycje w latach 2017-2019 i nasz region uplasował się...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj