Kolejna edycja Radia Biwak przeszła do historii
Fot. Marcin Kalita

To były niezapomniane dwa dni w Sanoku, a wcześniej - dwa miesiące na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Radio Biwak, nasza wakacyjna audycja, zakończyła się wielkim finałem muzycznym na sanockich Błoniach.

Na sobotni wieczorny występ gwiazdy Sylwii Grzeszak przybyło około dziesięciu tysięcy osób, które wspólnie z artystką śpiewały jej największe przeboje: "Małe rzeczy", czy "Księżniczkę". Wcześniej, na scenie zagrały zespoły Mus i Ciryam, a w piątek - Natalia Kukulska oraz zespoły: Tulia i Fabryka. Ze sceny popłynęły dźwięki rocka, muzyki pop i folk. "To było dwudniowe święto Radia Biwak i Królewskiego Wolnego Miasta Sanok" - powiedział nam burmistrz Tadeusz Pióro.

Z kolei prezes Polskiego Radia Rzeszów Przemysław Tejkowski przywołał w rozmowie z nami radosne chwile Radia Biwak spędzone nie murach rozgłośni, tylko w studiu plenerowym w altanie przed siedzibą radia oraz w wielu miejscowościach Podkarpacia, dokąd wyruszyliśmy z mikrofonami. Wspomniał też Rafała Potockiego naszego nieodżałowanego kolegę redakcyjnego, przez kilka lat szefa Radia Biwak, w tym roku prowadzącego tę audycję, który zmarł niespodziewanie w połowie sierpnia.

Radio Biwak Anno Domini 2018 przeszło do historii, a my przygotowujemy się już do 29 edycji w 2019 roku.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj