Rita Cosby: Polonia w USA jest osamotniona
Fot. Jerzy Dziobak

Kongres 60 Milionów w Jasionce pod Rzeszowem - za nami pierwszy dzień wydarzenia z udziałem ponad 300 osób z kraju i zza granicy. Uczestnicy dyskutują m.in. o wzmocnieniu wizerunku Polski w świecie i współpracy Polonii z Polską.

Starania o wzmocnienie polskiej obecności w świecie wspiera od wielu lat Rita Cosby, amerykańska dziennikarka telewizyjna. Jej zdaniem amerykańska Polonia powinna działać aktywniej na rzecz kraju przodków.

Jak powiedziała w rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów - Polonia w Ameryce jest bardzo aktywna. Zna także wielu Polaków pracujących w mediach i innych zawodach, którzy prawdopodobnie nigdy nie zbliżyli się do polonijnej społeczności.

Dziennikarka dodaje, że Polacy za oceanem mają jeszcze dużo możliwości promowania Polski w świecie. Jej zdaniem - 10-milionowa społeczność polska w Stanach jest osamotniona. Jak stwierdziła - chociaż część jest bardzo aktywna, o wiele więcej osób polskiego pochodzenia powinno angażować się w podnoszenie rangi Polski.

Rita Cosby, trzykrotna laureatka nagród Emmy, to córka Dunki i Polaka, uczestnika Powstania Warszawskiego, który po wojnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj