Kurator oświaty u progu nowego roku szkolnego
Źródło fot. pixabay.com

O polityce oświatowej państwa w nowym roku szkolnym rozmawiali dzisiaj dyrektorzy szkół na naradzie z podkarpackim kuratorem oświaty.

Małgorzata Rauch poinformowała m.in. o zmianach dotyczących awansu zawodowego nauczycieli i ich oceniania i zapewniała, że nowe procedury mają uprościć ścieżkę awansu pedagogów. Do tego wyróżniający się nauczyciele otrzymają podwyżkę w wysokości pięciuset złotych.

Dyrektorzy szkół, których zapytaliśmy o wyzwania dla ich placówek u progu nowego roku szkolnego, mówili m.in. o czekającym szkoły egzaminie ósmoklasistów i gimnazjalistów. Przygotowania do pierwszego w historii egzaminu na zakończenie ósmej klasy ruszą od początku września.

Niektórzy dyrektorzy mówili o widmie zwolnień w ich szkołach, po wygaszeniu gimnazjów, ale słyszeliśmy też utyskiwania na brak nauczycieli niektórych przedmiotów w innych placówkach.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego na Podkarpaciu odbędzie się 3 września w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy?kliknij tutaj