Kurator oświaty u progu nowego roku szkolnego
Źródło fot. pixabay.com

O polityce oświatowej państwa w nowym roku szkolnym rozmawiali dzisiaj dyrektorzy szkół na naradzie z podkarpackim kuratorem oświaty.

Małgorzata Rauch poinformowała m.in. o zmianach dotyczących awansu zawodowego nauczycieli i ich oceniania i zapewniała, że nowe procedury mają uprościć ścieżkę awansu pedagogów. Do tego wyróżniający się nauczyciele otrzymają podwyżkę w wysokości pięciuset złotych.

Dyrektorzy szkół, których zapytaliśmy o wyzwania dla ich placówek u progu nowego roku szkolnego, mówili m.in. o czekającym szkoły egzaminie ósmoklasistów i gimnazjalistów. Przygotowania do pierwszego w historii egzaminu na zakończenie ósmej klasy ruszą od początku września.

Niektórzy dyrektorzy mówili o widmie zwolnień w ich szkołach, po wygaszeniu gimnazjów, ale słyszeliśmy też utyskiwania na brak nauczycieli niektórych przedmiotów w innych placówkach.

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego na Podkarpaciu odbędzie się 3 września w Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka przy Zespole Szkól Technicznych w Łańcucie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 19 Sty, 2020
  Prawosławni obchodzą Święto Jordanu
  Prawosławni obchodzą Święto Jordanu
  Chrześcijanie wschodni obchodzą jedno z największych świąt cerkiewnych, na pamiątkę chrztu Jezusa w rzece Jordan. Święto Jordanu na Wschodzie łączy...
 • 18 Sty, 2020
  Cenne cerkwie zostaną sfotografowane
  Cenne cerkwie zostaną sfotografowane
  Około czterystu zdjęć dwudziestu najcenniejszych cerkwi na ziemi lubaczowskiej i na Zakarpaciu na Ukrainie zostanie wykonanych przez artystów fotografików do...
 • 18 Sty, 2020
  Policja prosi o pomoc w indentyfikacji
  Policja prosi o pomoc w indentyfikacji
  Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie na swojej stronie internetowej publikuje zdjęcia rekonstrukcyjne twarzy kobiety, zamordowanej przed laty w Pradze. Z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj