Dariusz Zięba: Marszałek Piłsudski zasługuje na pomnik w Rzeszowie
Fot. Marcin Kalita

Gdyby nie postawa i działanie Józefa Piłsudskiego to Polska w 1918 roku nie odzyskałaby niepodległości w takim kształcie w jakim ją miała, czyli pełnej suwerenności. Tak przewodniczący budowy pomnika marszałka w Rzeszowie doktor Dariusz Zięba uzasadnia jego powstanie.

Dodaje, że wczorajsza decyzja rady miasta, która ostatecznie zgodziła się na powstanie pomnika z ulgą została przyjęta przez komitet jego budowy, który w znacznej mierze zgromadził już pieniądze na pomnik czczący człowieka, któremu Polska zawdzięcza odzyskanie 100 lat temu swojej niepodległości.

Doktor Zięba dodaje, że marszałek Piłsudski był w Rzeszowie i jest jego honorowym obywatelem. Przypomniał, że pomysł budowy pomnika Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie powstał jeszcze przed II wojną światową i do tej idei nawiązuje współcześnie komitet budowy jego pomnika.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Wpisz 29 Sie, 2018

    Pan Dariusz Zięba opowiada głupoty jak by przeczytał czytankę zwaną książką do historii dla gimnazjum. Szanowna redakcjo, jeżeli chcecie realnej wiedzy, solidnie przestudiowanej a nie opowiadań dyrdymałów "doktora" proszę zaprosić np. Pana Tomasza Ciołkowskiego autora książek o Piłsudskim. Pan Zięba nawet nie piernie, bo nie będzie miał argumentów do obrony tego zdrajcy Polski Piłsudskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj