Interaktywna wystawa „Świat zmysłów” w Stalowej Woli
Plakat

Jak są zbudowane i jak działają ludzkie narządy słuchu, wzroku, powonienia i dotyku - będzie się można dowiedzieć dzięki interaktywnej wystawie „Świat zmysłów”, która od dziś jest w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Prezentowane modele umożliwią widzom samodzielne przeprowadzanie prostych eksperymentów i poznanie tajemnic funkcjonowania zmysłów.

Do dyspozycji zwiedzających przygotowano kilkadziesiąt stanowisk doświadczalnych. Wystawa podzielona została tematycznie. W części „Receptory” będzie można poznać budowę poszczególnych organów odpowiedzialnych za odbieranie bodźców. „Wykonując proste eksperymenty, każdy może sprawdzić funkcjonowanie jego własnych zmysłów, takich jak np. widzenie peryferyjne, powidok, czy granice słuchu” .

W części „Mono czy stereo” znajdują się modele pokazujące, w jaki sposób bodźce płynące do mózgu z oczu i uszu zwiększają jego możliwości percepcyjne.

Z kolei w „Iluzjach” będzie można poddać się złudzeniom słuchowym, upewnić się, czy nie myli nas zmysł dotyku, sprawdzić refleks i poczucie równowagi.

Ekspozycja została przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Stalowej Woli prezentowana będzie do 29 października.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 10 Sie, 2020
  Wystawa "Jaślanie znani i nieznani"
  Wystawa "Jaślanie znani i nieznani"
  Postacie osób, jakie wpisały się w historię Jasła i regionu przybliża wystawa "Jaślanie znani i nieznani". Ekspozycję można obejrzeć w...
 • 10 Sie, 2020
  Koronawirus zabił kolejną osobę
  Koronawirus zabił kolejną osobę
  Kolejna śmiertelna ofiara zakażenia koronawirusem w regionie. Dziś w Szpitalu w Łańcucie zmarła mieszkanka powiatu jasielskiego. Ponadto na Podkarpaciu odnotowano 37...
 • 08 Sie, 2020
  Koronawirus - wciąż dużo zakażeń
  Koronawirus - wciąż dużo zakażeń
  44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem - to w tym tygodniu rekordowa liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszym regionie. Jak  poinformował...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj