Domagają się wstrzymania budowy wysokich bloków
fot. R.Adamski

Mieszkańcy rejonu ulic Paderewskiego i Witolda na rzeszowskiej Słocinie domagają się wstrzymania budowy wysokich bloków w rejonie potoku Młynówka. Obawiają się podtopień i uciążliwości komunikacyjnych wynikających z inwestycji prowadzonej w pobliżu ich domów.

W rozmowie z Polskim Radiem Rzeszów - nie wykluczają, że z powodu budowy zostały naruszone cieki wodne, a woda pojawia się tam, gdzie nie było jej nigdy wcześniej. Zwracają uwagę na kłopoty z przejazdem w tym rejonie miasta, kiedy do użytku zostanie oddanych tysiąc nowych mieszkań.

Zdaniem posła Wojciecha Buczaka, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta - za taką sytuację odpowiada rzeszowski Ratusz. Polityk przypomina, że pod koniec czerwca Samorządowe Kolegium Odwoławcze wstrzymało warunki zabudowy dla kolejnych bloków w tym rejonie.

Rzeszowscy radni z Prawa i Sprawiedliwości wystosowali apel do prezydenta miasta. Zwracają w nim uwagę na konieczność prowadzenia racjonalnej polityki przestrzennej, rozważenie dalszej celowości zabudowy terenów zalewowych w sąsiedztwie Młynówki i współpracę przy budowie zbiorników przeciwpowodziowych dla tego potoku.

Odpowiedź rzeszowskiego Ratusza na naszej antenie w piątkowym Kalejdoskopie po 7.00.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj