Z planu Dębicy zniknie "pomnik wdzięczności"
Fot. debica.fotopolska.eu

Dębiccy radni zdecydowali o usunięciu pomnika "wdzięczności w 20. rocznicę wyzwolenia Dębicy spod okupacji hitlerowskiej". Za usunięciem obelisku opowiedziało się 11 radnych, przeciw było 4, a 4 wstrzymało się od głosu.

Na razie nie wiadomo dokładnie co stanie się z obeliskiem. Jak informują władze Dębicy, IPN nie zgodził się na przeniesienie pomnika "wdzięczności" na tamtejszy cmentarz żołnierzy radzieckich. Znajdująca się na pomniku tablica upamiętniająca Kozaków Płastuńskich i innych jednostek armii radzieckiej poległych w walce o wolność ziemi dębickiej trafi do muzeum.

Kilka miesięcy temu Pomnik Wdzięczności Armii Czerwonej zniknął z Łańcuta. Ponieważ rozbiórka nastąpiła w okresie świątecznym, w miejscu obelisku postawiono choinkę.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Dymek 18 Kwi, 2017

    Trzeba sobie zrobić zdjęcie pamiątkowe,no ale widzę że w burzeniu bierzemy prym tylko chciałem podkreślić że więcej takich pomników jest u sąsiadów i gorzej na tym wychodzimy jeden ich 10 naszych i potem robicie szum medialny że nasze pomniki rozwalają zagranicą no niestety jak by się nasi historii uczyli to by wiedzieli gdzie przed wojną były nasze granice, a ten pomnik nikomu nie zawadzał tylko władzy, która pisze historie na nowo, nie udał się nazwać szpital imienia Mari i Lecha K. to teraz chcą na siłę postawić pomnik Jarka lub Rydzyka już wiecie gdzie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj