W Krośnie rozpoczęła się największa letnia impreza kulinarno-rozrywkowa Karpackie Klimaty. Na krośnieńskim rynku prezentują się rzemieślnicy i artyści z Polski i krajów Przygranicza. Towarzyszy im Festiwal Win Węgierskich.

W wielu miejscach miasta odbywać się będą warsztaty dla dzieci i spektakle teatralne, koncerty, prezentacje i konkurs na najsmaczniejszy chleb krośnian. Atrakcje czekają między innymi w zakątku rozmaitości galicyjskich przy ul.Franciszkańskiej.

Spacerując po krośnieńskiej starówce, będzie można obejrzeć plenerową ekspozycję, przygotowaną przez Centrum Dziedzictwa Szkła, miejscowe huty i pracownie artystyczne. Atrakcyjną wystawę artystycznej tkaniny lnianej przygotowała także Galeria Pod Cieniami.

Na scenie wystąpią między innymi Orkiestra Dęta Greenhorns Marl z Niemiec, zespół wokalny Olšavan z Vyšnej Olšavy na Słowacji.

To wszystko jeszcze dzisiaj, a jutro oprócz koncertów, gotowania na żywo, kiermaszy i pokazów w galerii BWA odbędzie się wernisaż 10 Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianek wraz z ogłoszeniem werdyktu jury. Początek godz. 11.30.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj