P. Komornicki o rozbudowie uzdrowiska w Iwoniczu Zdroju
fot. archiwum

Rozpoczęła się rozbudowa liczącego 90 lat szpitala uzdrowiskowego Excelsior w Iwoniczu Zdroju. Szpital ma dzisiaj 210 miejsc dla chorych wymagających uzdrowiskowego leczenia, ale to ciągle za mało. Już wkrótce przybędzie 70 miejsc w nowo budowanym skrzydle szpitala. Na parterze znajda się gabinety rehabilitacyjne, ale powstanie też siłownia plenerowa i nowe miejsca rekreacji wokół szpitala.

Spółka uzdrowiskowa Iwonicz Zdrój SA, dysponująca miejscami dla łącznie 500 kuracjuszy, planuje także przygotowanie ścieżki dydaktycznej "Szlakiem iwonickich wód". Rozpocznie się ona od źródełka św. Józefa a zakończy przy Excelsiorze specjalnym poidełkiem wody mineralnej dostępnym przez całą dobę.

Wszystkie zaplanowane przez spółkę inwestycje kosztować będą około 10 mln zł, z czego 6,5 to unijna dotacja. Prezes spółki uzdrowiskowej Piotr Komornicki liczy, że w tym roku Iwonicz Zdrój odwiedzi na pewno 50 tys. osób, które chcą się w kurorcie leczyć i wypoczywać. Podczas tych wakacji trudno było o wolne miejsce nawet w kwaterach prywatnych.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj