"My Polacy" pod Urzędem Wojewódzkim
Fot. Marcin Kalita

Z okazji Święta Wojska Polskiego w Rzeszowie odbył się piknik rodzinny "My Polacy 1918-2018". W środowe popołudnie na parkingu koło Urzędu Wojewódzkiego można było obejrzeć m.in. sprzęt używany przez polską armię - m.in. pancerny samochód rozpoznawczy BRDM, kołowy transporter opancerzony "Rosomak", broń strzelecką i elementy wyposażenie osobistego żołnierzy.

Używany sprzęt pokazała również podkarpacka policja. Były to m.in. policyjne motocykle "Harley Davidson" oraz "Honda", robot pirotechniczny oraz broń używana przez oddział antyterrorystyczny.

Dwa specjalistyczne wozy zaprezentowali podkarpaccy strażacy, a na stoisku oddziału okręgowego Narodowego Banku Polskiego - głównego organizatora imprezy - można było obejrzeć bankowóz oraz dokonać wymiany 5-złotówki na okolicznościową monetę o tym samym nominale.

Następnie na scenie zaprezentował się Krzysztof Iwaneczko z zespołem, a później, po okolicznościowych wystąpieniach telebimie transmitowano z placu Piłsudskiego w Warszawie widowisko "Wolność we krwi", ukazujące losy zwykłej polskiej rodziny w kontekście wydarzeń historycznych i ekonomicznych z lat 1918-2018.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj