Posłanki PiS o ustawie wspierającej niepenosprawnych
Fot. Małgorzata Iwanicka

To była mądra decyzja - tak o ustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań wspierających osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności mówiła w Rzeszowie Krystyna Wróblewska. Choć - jak dodała posłanka PIS - nie brakowało tych, którzy twierdzili, że z nowymi przepisami będą problemy.

Ustawa obowiązuje od lipca. Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności mają nielimitowany dostęp do wyrobów medycznych i nie muszą czekać w kolejce do specjalistów. Poza tym placówki medyczne mają obowiązek udzielenia im świadczeń zdrowotnych w dniu zgłoszenia lub wyznaczyć inny termin, ale nie później niż w ciągu 7 dni roboczych.

Andrzej Rudek, właściciel sieci gabinetów fizjoterapii w Rzeszowie powiedział, że dzięki ustawie osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności krócej czekają na rehabilitację Wcześniej - w pilnych przypadkach - było to 5 miesięcy, obecnie maksymalnie są to 3 tygodnie.

Na bezlimitową rehabilitację osób niepełnosprawnych rząd przeznaczył 225 milionów złotych oraz 138,5 miliona na zaopatrzenie w wyroby medyczne w skali kraju.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj