W Rzeszowie i Łańcucie odbędzie się Festiwal Sztuk TRANS/MISJE
fot. Julia Ulman

Za dwa tygodnie w Rzeszowie i Łańcucie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE. To nowa inicjatywa Teatru im. W. Siemaszkowej, która łączy artystycznie sześć europejskich miast: Rzeszów, Koszyce, Ostrawę, Debreczyn, Lwów i Troki. Ponad 500 artystów z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Litwy zaprezentuje rozmaite dziedziny i dyscypliny sztuki. W różnych przestrzeniach miasta, będzie można zobaczyć spektakle teatralne, przedstawienia operowe, widowiska plenerowe ale także wystawy malarstwa i fotografii. Do Rzeszowa przyjadą również twórcy filmu, literatury i muzyki.

Festiwal TRANS/MISJE będzie miał charakter imprezy cyklicznej, na stałe wpisanej w kalendarz współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Ukrainy i Litwy. Kolejne edycje będą odbywały się naprzemiennie u partnerów-organizatorów. W ten sposób uczestnicy projektu kolejno będą przejmowali rolę gospodarza imprezy, kreując jego ideę i zawartość programową.

W tym roku wszystkim wydarzeniom Festiwalu TRANS/MISJE towarzyszy hasło "1918. Koniec i początek" a głównymi partnerami przedsięwzięcia są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorząd Województwa Podkarpackiego.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Czytany 133 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj