P.Miąso o inwestycjach na drogach
fot. J.Jaracz

Ponad miliard 200 milionów złotych trafi do końca 2020 roku na inwestycje na drogach wojewódzkich na Podkarpaciu . Dzięki unijnemu wsparciu zrealizowanych zostanie 36 projektów - poinformował dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Piotr Miąso zapowiada, że już w październiku zakończy się remont drogi wojewódzkiej Rzeszów - Strzyżów w rejonie Zaborowa. W ramach tego projektu powstają też obwodnice Czudca i Strzyżowa, które będą gotowe w przyszłym roku.

Gość Polskiego Radia Rzeszów zwraca uwagę na szybko postępujące prace przy budowie  obwodnic miast w regionie. Zaawansowane są roboty przy obwodnicach Lubaczowa, Cieszanowa i Oleszyc, trwają prace przy łączniku autostradowym Przeworska, który będzie zachodnią obwodnicą miasta, a wczoraj ruszyły prace przy obwodnicy Kolbuszowej i Weryni.

Planowane jest też wybudowanie i zmodernizowanie mostów w regionie. Budowa nowych przepraw ruszy w tym roku  m.in w Mielcu i Jarosławiu, a w samych tylko  Bieszczadach modernizowanych będzie 7 mostów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Ekoz Ekoz 11 Sie, 2018

    Dzięki za informację. Drogi to podstawa funkcjonowania Regionu i Kraju. Podkarpacie w tym zakresie jest już wysoko oceniane.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj