700 tys. złotych otrzymały z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dwa zespoły studentów Politechniki Rzeszowskiej  i jeden z PWSZ w Krośnie. Pieniądze dla wybitnie uzdolnionych studentów pochodzą z projektu „Najlepsi z najlepszych 3.0” .

420 tys trafiło do kół naukowych EUROAVIA i Legendary Rover Team z Politechniki

Pierwsza grupa buduje modele samolotów udźwigowych - z ostatnich ogólnoświatowych zawodów w USA rzeszowscy studenci przywieźli 3 medale. W konkurencji chodzi o to, by przy określonych wymiarach model uniósł jak największy ładunek.

Drugi zespół - Legendary Rover Team - to twórcy łazika marsjańskiego który dwukrotnie wygrywał zawody takich pojazdów rozgrywane także w USA.

280 tys otrzyma Studenckie Koło Naukowe w PWSZ w Krośnie. Jego członkowie od kilku lat udoskonalają pojazd, którym startują w Eco-marathon w Londynie. W zawodach wygrywa pojazd, który przejedzie największy dystans zużywając litr paliwa.

 

Studenci Politechniki i PWSZ, znaleźli się w elitarnym gronie 98 drużyn, które otrzymały wsparcie ministerstwa. Jak zapowiadają - pieniądze przeznaczą na rozwój projektów i udział w kolejnych światowych finałach w swoich konkurencjach.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Cze, 2020
  Rzeszów otwiera Punkty Obsługi Mieszkańców
  Rzeszów otwiera Punkty Obsługi Mieszkańców
  Urząd Miejski w Rzeszowie otwiera Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych. Obsługa bezpośrednia prowadzona jest również w Wydziałach Urzędu Miasta Rzeszowa po...
 • 01 Cze, 2020
  Terytorialsi wznawiają szkolenia
  Terytorialsi wznawiają szkolenia
  Wraz z odmrażaniem gospodarki oraz „luzowaniem” rygorów epidemicznych terytorialsi z Podkarpacia wracają do szkolenia wojska.  W ubiegłym tygodniu dowództwo 3....
 • 01 Cze, 2020
  Grzegorz Braun chce karać za instrukcje dla księży
  Grzegorz Braun chce karać za instrukcje dla księży
  Poseł Konfederacji Grzegorz Braun domaga się ustąpienia ze stanowisk powiatowych inspektorów sanitarnych. Sprawa dotyczy listu wysłanego przez inspektoraty na Podkarpaciu...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj