700 tys. złotych otrzymały z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dwa zespoły studentów Politechniki Rzeszowskiej  i jeden z PWSZ w Krośnie. Pieniądze dla wybitnie uzdolnionych studentów pochodzą z projektu „Najlepsi z najlepszych 3.0” .

420 tys trafiło do kół naukowych EUROAVIA i Legendary Rover Team z Politechniki

Pierwsza grupa buduje modele samolotów udźwigowych - z ostatnich ogólnoświatowych zawodów w USA rzeszowscy studenci przywieźli 3 medale. W konkurencji chodzi o to, by przy określonych wymiarach model uniósł jak największy ładunek.

Drugi zespół - Legendary Rover Team - to twórcy łazika marsjańskiego który dwukrotnie wygrywał zawody takich pojazdów rozgrywane także w USA.

280 tys otrzyma Studenckie Koło Naukowe w PWSZ w Krośnie. Jego członkowie od kilku lat udoskonalają pojazd, którym startują w Eco-marathon w Londynie. W zawodach wygrywa pojazd, który przejedzie największy dystans zużywając litr paliwa.

 

Studenci Politechniki i PWSZ, znaleźli się w elitarnym gronie 98 drużyn, które otrzymały wsparcie ministerstwa. Jak zapowiadają - pieniądze przeznaczą na rozwój projektów i udział w kolejnych światowych finałach w swoich konkurencjach.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Sie, 2018
  Spacer "Śladami Freda Zinnemanna"
  Spacer "Śladami Freda Zinnemanna"
  Spacer po Rzeszowie "Śladami Freda Zinnemanna" to kolejna propozycja trwającego od środy festiwalu twórczości słynnego reżysera. Organizatorzy zapraszają na wyjątkową...
 • 18 Sie, 2018
  Pożegnanie Rafała Potockiego
  Pożegnanie Rafała Potockiego
  W najbliższy poniedziałek, 20 sierpnia na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja o godzinie 11:30 zostanie pochowany Rafał Potocki. Nasz redakcyjny kolega odszedł...
 • 17 Sie, 2018
  Festiwal Zinnemanna na półmetku
  Festiwal Zinnemanna na półmetku
  Od środy w Rzeszowie trwa festiwal twórczości Freda Zinnemanna. W rzeszowskim kinie Zorza można było dziś obejrzeć film "Pokłosie wojny",...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj