Mieszkańcy Moszczańca, gmin Jaśliska i Komańcza nie musza się obawiać zakażenia bakteryjną czerwonką - powiedziała na naszej antenie Jolanta Zawadzka konsultant wojewódzki do spraw epidemiologii.  Pięć przypadków tej choroby potwierdził wczoraj Sanepid.  Chorzy to  uczestnicy zlotu Tęczowy Krąg na tzw.Górze Moszczanieckiej w Beskidzie Niskim. Przebywały tam  osoby związane ze środowiskiem hippisowskim z całej Europy.
W niedzielę do Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie zgłosiło się około 30 osób z objawami gastrycznymi. 18 z nich,  w tym 11 dzieci hospitalizowano w szpitalach w Sanoku, Krośnie i Jaśle, pozostałe  -  po zaopatrzeniu medycznym - opuściły placówki. Od wszystkich pobrano próbki do badań. Sanepid przebadał też wodę  z wodociągu w Jaśliskach, ale nie stwierdzono w niej chorobotwórczych bakterii.

Specjaliści apelują do mieszkańców oraz uczestników zlotu by przestrzegali podstawowych zasad higieny. To przede wszystkim mycie i dezynfekcja rąk przed przygotowaniem posiłku. Wodę należy spożywać tylko z pewnego źródła

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj