Biegacze z Pogórza Dynowskiego chcą pomóc trzy letniemu Tomaszowi Siwarskiemu.

Dziecko choruje na bardzo rzadką chorobę metaboliczną (o nazwie deficyt dehydrogenazy pirogronianu), która charakteryzuje się tym, że organizm nie umie czerpać energii z węglowodanów. Zamiast energii wytwarza toksyczny kwas mlekowy oraz pirogronianowy uszkadzający cały układ nerwowy.

Choroba jest nieuleczalna. Tomasz jest dzieckiem leżącym, bez kontaktu wzrokowego, posiada niedosłuch zmysłowo - nerwowy.

Rodziców nie stać na zakup kosztownego sprzętu poprawiającego komfort życia dziecka i utrzymującego go przy życiu. Biegacze zaprosili przyjaciół z różnych zakątków Polski na bieg charytatywny TYTAN do Dubiecka. Odbędzie się w najbliższą niedzielę przy "Orliku". Zawodnicy na odcinku 5 km pokonywać będą liczne przeszkody. Wpisowe kosztuje 50 zł. Dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc dla Tomaszka. Organizatorzy zachęcają także do wpłacanie pieniędzy na konto Podkarpackiego Banku Spółdzielczego.

Numer konta:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy 90 8642 1155 2015 1506 0396 0003 - w tytule wpłaty "TYTAN - dla Tomaszka"

To kolejna akcja biegaczy z Pogórza Dynowskiego. W ubiegłym roku pomogli choremu na serce czteroletniemu Kacperkowi. Zbierali pieniądze na koszty związane z zabiegiem biegnąc z Dynowa nad morze  na dystansie 730 km.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj