Jarosław Noworól o rozpoczynającym się 27 Rajdzie Rzeszowskim
fot. Anna Kutrzeba

Rusza 27 Rajd Rzeszowski, będący piątą rundą samochodowych mistrzostw Polski, mający w tym sezonie rangę Pucharu Europy.

Wystartuje ponad czterdzieści załóg, którzy zmierzą się ze stromymi i krętymi drogami Pogórza Karpackiego.  Jak poinformował - poinformował  Jarosław Noworól rywalizować będą m.in. kierowcy z tytułami mistrza Polski - Grzegorz Grzyb, Łukasz Habaj i Wojciech Chuchała, oraz obecny mistrz Jakub Brzeziński. Listę startową otwiera Włoch Simone Tempestini, mistrz świata juniorów z 2016 roku. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 176 kilometrów.

Największą popularnością wśród kibiców cieszą się zapętlone odcinki specjalne, bo z jednego miejsca mogą rajdowców podziwiać kilkakrotnie. Będą takie 3 oesy jutro - w Bliziance, Lubeni i w Rzeszowie - dodał  prezes Automobilklubu Rzeszowskiego. W sobotę kierowcy ścigać się będą w rejonie Pstrągowej, Brzezin i Zagorzyc a meta rajdu będzie w Rzeszowie.

Rajd to utrudnienia dla innych kierowców, ale zdaniem naszego gościa mieszkańcy miejscowości gdzie się on odbywa nie narzekają, mając okazję oglądać rywalizacje mistrzów.

 

W związku z odbywającym się tych dniach 27. Rajdem Rzeszowskim niektóre ulice Rzeszowa i drogi województwa podkarpackiego zostaną zamknięte dla ruchu.

Dziś zmiany dotyczyć będą Niechobrza w gminie Boguchwała, gdzie od 13:00 - 17:00 rozegrany zostanie odcinek testowy. Jutro z ruchu wyłączone zostaną fragmenty dróg w gminach: Niebylec i Lubenia. Także tego dnia rozegrany zostanie odcinek specjalny w Rzeszowie, przebiegający ulicami: Krakowską, Ofiar Katynia oraz Kotuli. Ulice te zamknięte będą w godz. 16:00 - 21:00.

W sobotę rajd przeniesie się na trasy w gminach: Czudec, Wiśniowa, Strzyżów, Brzostek, Wielopole Skrzyńskie oraz Sędziszów Małopolski.

Od czwartku do soboty, w związku z organizacją Parku Serwisowego na parkingach przy Hali Sportowej Podpromie, zamknięty będzie fragment ul. Podpromie w Rzeszowie.

Trasę jazdy zmienią niektóre linie autobusowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj