Niepodległa wielokulturowa to hasło cyklu imprez organizowanych w Dukli. Przez cały weekend trwać będą V Dni Kultury Żydowskiej. Rozpocznie je wieczorem kolacja szabatowa w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej.

Jutro na dukielskim rynku zrekonstruowany zostanie przedwojenny targ. Wśród sprzedających pojawią się żołnierze w mundurach z I Wojny Światowej. Będzie wspólne gotowanie gulaszu, warsztaty dla dzieci oraz muzyka na żywo. Zostanie również uroczyście otwarta wystawa "Niepodległa wielokulturowa". W samo południe w Muzeum Historycznym "Pałac" w Dukli rozpocznie się konferencja naukowa na temat zbrojnego czynu mniejszości w odzyskiwaniu niepodległości oraz udziału Łemków, Żydów i Romów w kształtowaniu się wolnej Polski. Wieczorem na dukielskim rynku będzie można posłuchać fragmentów doniesień prasowych sprzed stu lat, a przez cały dzień rozdawane będzie specjalne wydanie gazety.

W niedzielę Stowarzyszenie Sztetl Dukla zaprasza nauczycieli i edukatorów na warsztaty zatytułowane "Jak uczyć o wielokulturowości?".

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj