Mural pamięci Freda Zinnemanna już gotowy
Fot. Marcin Kalita

Zakończyły się prace nad muralem upamiętniającym wybitnego reżysera hollywoodzkich produkcji Freda Zinnemanna. Ze ściany kamienicy przy ul. Lisa Kuli 13, w którym mieści się Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, spogląda na nas Gary Cooper w swojej najbardziej znanej roli – szeryfa Will'a Kane'a z filmu "W samo południe".

Autorem muralu jest krakowski artysta Kamil Kuzko, a sam obraz stanowi element projektu "W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa". To inicjatywa przypominająca rzeszowianom artystę, który w 1907 roku urodził się w naszym mieście.

W planie są pokazy filmowe, spotkania z krytykami, warsztaty fotograficzne, instalacja artystyczna, panele dyskusyjne oraz spacer śladami Freda Zinnemanna i społeczności żydowskiej.

Koordynatorką całego projektu jest nasza redakcyjna koleżanka Grażyna Bochenek, jego organizatorami zaś: Fundacja SOAR, Podkarpacka Komisja Filmowa oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Mecenasem muralu jest rzeszowska firma Greinplast.

Festiwal poświęcony Fredowi Zinnemannowi rozpocznie się 15 sierpnia i potrwa przez pięć dni. Niemal każdego dnia będzie zaczynał się właśnie w samo południe.

Poniżej znajdą Państwo pełny program wydarzeń:
http://podkarpackiefilm.pl/pl/w-samo-poludnie/program

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj