Sędziszów Małopolski powiększy się niemal trzykrotnie
Fot. Jakub Chodyniecki

Od 1 stycznia 2019 roku Sędziszów Małopolski będzie większy o 4 miejscowości: Borek Wielki, Kawęczyn Sędziszowski, Wolicę Ługową i Wolicę Piaskową. 30 lipca w Dzienniku Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej ukazało się rozporządzenie w tej sprawie podpisane przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Miasto będzie prawie trzykrotnie większe. Do tej pory liczyło 996 hektarów, a po poszerzeniu aż 3698. Liczba mieszkańców z blisko 7,5 tys. zwiększy się do ponad 12 tys.

Tak dużego poszerzenia granic administracyjnych miasta do tej pory nie było. To wydarzenie na pewno zapisze się na kartach historii Sędziszowa - skomentował gospodarz gminy Bogusław Kmieć.

Przed mieszkańcami i radami sołeckimi przyłączanych miejscowości czeka kilka zmian. Przybędzie blisko 80 nowych ulic, których nazwy będą konsultowane z mieszkańcami. Burmistrz zapewnił również, że sędziszowski magistrat dołoży wszelkich starań żeby poszerzenie granic miasta było jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

 • 16 Paź, 2018
  Chciał przewieźć raki przez granicę
  Chciał przewieźć raki przez granicę
  Przemyt blisko stu raków błotnych przechwycili celnicy z Korczowej. Prawem chronione zwierzęta  przywiózł z Ukrainy 25- letni obywatel tego kraju....
 • 07 Paź, 2018
  Pielgrzymi w Niżankowicach
  Pielgrzymi w Niżankowicach
  Prawie pięciuset pielgrzymów skorzystało w sobotę z możliwości przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej w Malhowicach koło Przemyśla. Na kilka godzin został tam...
 • 06 Paź, 2018
  Trzy osoby ranne w wypadku w Borku Wielkim
  Trzy osoby ranne w wypadku w Borku Wielkim
  Trzy osoby - w tym dwoje dzieci - zostały ranne w wypadku na autostradzie A-4 w Borku Wielkim - powiecie...

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj