Mural upamiętniający F. Zinnemanna ozdobi Rzeszów
fot. M.Maśniak

Mural upamiętniający Freda Zinnemanna powstaje w Rzeszowie. Zinnemanna to wybitny reżyser, którego cały świat zna z takich filmów jak „Stąd do wieczności” czy „W samo południe”. Urodził się w Rzeszowie w 1907 roku, ale w okresie I wojny światowej jego rodzina opuściła miasto i przeniosła się do Wiednia.

W poniedziałek ruszyły prace nad malowidłem inspirowanym twórczością Freda Zinnemanna. Krakowski artysta Kamil Kuzko stworzy go na kamienicy przy ulicy Lisa Kuli 13, w budynku, w którym mieści się Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego.

Będzie przedstawiał plan zdjęciowy westernu „W Samo Południe” ze słynnym ujęciem samotnego szeryfa, którego grał Gary Cooper.

Kamil Kuzko od połowy lat dziewięćdziesiątych związany ze ruchem graffiti w Polsce. Jest autor kilkudziesięciu monumentalnych obrazów w Polsce i w Europie. Na co dzień pracuje w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Mural powstaje w związku z festiwalem – W Samo Południe Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa. Festiwal rozpocznie się, w samo południe 15 sierpnia.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 04 Kwi, 2020
  Sentymentalna podróż po Rozwadowie
  Sentymentalna podróż po Rozwadowie
  330 lat temu założono Rozwadów. Kiedyś miasto, obecnie dzielnica Stalowej Woli. W związku z tym Muzeum Regionalne w Stalowej Woli proponuje sentymentalną...
 • 04 Kwi, 2020
  Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt
  Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt
  Dziś (04.04) obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. To okazja  do tego by zwrócić uwagę na fatalny los  tych, pozbawionych opieki. W...
 • 04 Kwi, 2020
  Patrole konne na rzeszowskich bulwarach
  Patrole konne na rzeszowskich bulwarach
  Policyjne patrole konne patrolują dziś Rzeszowskie bulwary, a sytuację z powietrza monitoruje dron. Chodzi o to by zniechęcić  do przychodzenia...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj